Пральне обладнання для готелей: чому варто купити і як розрахувати

about future 0 1

Багато власників готелів сьогодні закуповують пральне обладнання для своїх готелів і запускають свої міні-виробництва чистої білизни. Плюс такого рішення в тому, що не потрібно здавати білизну в сторонню компанію і переплачувати за ці послуги. Варто відзначити, що потрібні серйозні інвестиції в купівлю устаткування. Ми вирішили розібратися, чому ж варто інвестувати в створення власної пральні, яке пральне обладнання потрібно буде закупити для готелю на старті робіт і як розрахувати необхідну продуктивність.

Три причини організувати в готелі прання білизни

Для початку давайте розберемо, чому бізнес вирішує самостійно займатися пранням, сушінням і прасуванням. Виділити можна три об’єктивних причини:

  1. Зниження регулярних витрат на прання на 30-50%. Віддаючи цю роботу на аутсорс, доводиться серйозно переплачувати за послуги. Плюс, виникають ризики пов’язані із завантаженням чужого виробництва і зриву термінів повернення чистої білизни.
  2. 100% контроль якості прання. Чистота рушників і постільних комплектів безпосередньо впливає на задоволеність відвідувачів проживанням. Маючи професійні пральні машини в своєму готелі – контролювати якість прання набагато простіше. А використовуючи фірмові і якісні засоби для чищення (що роблять не всі сторонні компанії) можна помітно продовжити термін корисного використання білизни.
  3. +1 конкурентна перевага. Багато людей беруть в поїздку велику кількість речей, і можливість їх випрати прямо на місці – величезний плюс. Клієнти будуть довше затримуватися і повертатися знову при повторному відвідуванні міста.

Наявність пральні – показник першокласного сервісу і турботи про клієнтів. А в цьому високо конкурентному бізнесі кожна деталь має велике значення. Якщо клієнтам зручно і комфортно – вони будуть повертатися і рекомендувати вас своїм знайомим і друзям.

Основні вимоги до обладнання

prachechnaya v otele1

Для облаштування пральні потрібно виділити окреме приміщення на першому поверсі. Важливо подбати про те, щоб його можна було розділити на кілька функціональних зон:

  • прийом брудної білизни;
  • зона прання;
  • сушильна і прасувальна ділянки;
  • приміщення для зберігання готової білизни;
  • видача речей відвідувачам і персоналу.

Відштовхуючись від цієї схеми необхідно планувати розміщення обладнання в пральні вашого готелю. Для організації робіт буде потрібна наступна техніка:

  • пральна і сушильна машини,
  • прасувальна установка,
  • столи
  • візки

Давайте розберемося, як вибрати цю техніку, і на які параметри звертати увагу.

Розрахунок продуктивності

Щоб розуміти, які пральні машини вам необхідно буде купити для вашого готелю, розрахуємо обсяг прання за один день. Для прикладу візьмемо невеликий готель на 10 двомісних та 10 одномісних номерів, які обслуговують 5 осіб персоналу.

Параметри розрахунку завантаження наступні:

  • норма білизни на 1 людину (постільна білизна, рушник + махровий халат) становить 3,5 кг;
  • частота заміни 1 раз в 2 дні;
  • уніформа співробітників 1,5 кг / комплект.

Проводимо розрахунки. У гостей за два дні накопичиться 10х2х3,5 + 10х3,5 = 105 кг брудної білизни. Уніформу співробітників потрібно оновлювати кожен день, що ще 5х1,5 = 7,5 кг. Разом в добу буде завантаження 105/2 + 7,5 = 60 кг. Також потрібно закласти 20% вільної потужності для роботи з особистими речами постояльців і непередбаченого завантаження. Разом отримуємо, що обладнання для пральні в готелі має справлятися з об’ємом в 72 кг щодня.

Відштовхуючись від отриманого завантаження потрібно вибирати кожну техніку окремо. Давайте детально пройдемося по всіх необхідних апаратах.

Пральний цех

prachechnaya v otele2

Пральні машини для готелів – головний робочий інструмент в пральні. Їх потужності повинно вистачати для того, щоб протягом вісьми годин робочої зміни випрати всю добову норму. У нашому розрахунковому випадку із завантаженням в 72 кг / добу, необхідна машина з наступними параметрами:

  • завантаження 12 кг, з розрахунку 6-7 повних циклів в зміну. Такий обсяг дозволить працювати в штатному режимі і мати запас потужності на екстрений випадок;
  • 5-8 програм прання. Так використовуються тканини різного типу (махрова, х / б постільна, фасонне білизна працівників), техніка повинна підлаштовуватися під будь-які умови роботи;
  • швидкісний віджимання в 1000-1200 оборотів. Білизна після цього не потребує центрифугировании, що економить гроші і електрику.
Підійдуть моделі NF3J, PF3J із завантаженням 10-13 кг, UY 105, UY 135, UC 30 виробника UNIMAC (Alliance Laundry Systems). Надійний привід з промисловими підшипниками забезпечуює стабільну роботу навіть при високій інтенсивності використання. Працювати з такою технікою зручно і легко, так як всі органи управління винесені на фронтальну панель.

Сушильний цех

Сушильні машини для готелів потрібно підбирати за тим же принципом, що і «пралки». Головний параметр тут – вага завантаження. При цьому варто відзначити, що після прання речі трохи збільшуються у вазі через залишкову вологу. Тому ми рекомендуємо вибирати сушку з запасом в 15-20%. Для нашої пральні цілком підійде варіант із завантаженням 13 кг / цикл.

Підійдуть FDE на 10кг (цикл сушки до 30 хв), UU025, UU030 або UUT030 (з двома барабанами 2х13 кг)

Прасувальна станція

prachechnaya v otele3

Окрему увагу варто приділити оснащенню місця фінальної обробки речей. Не рекомендується прасувати махрові вироби, так як вони стають жорсткими і втрачають частину своїх поглинаючих властивостей. Прасування потребує х/б постільна білизна та уніформа робітників.

Постільної білизни в загальному обсязі близько 50%, що в нашому випадку становитиме (72-7,5) / 2 = 32 кг, плюс форма співробітників. Разом обсяг прасування на добу складе близько 40 кг.

Для готелю з таким завантаженням потрібно купити прасувальний прес продуктивністю не менше 5 кг за годину. Однак, як показує практика, необхідно враховувати поправочний коефіцієнт робочого часу 0,75, так як співробітник не зможе постійно завантажувати апарат на максимум. Це означає, що працюють прасувальні преси в готелях в середньому 6 годин за зміну. Відповідно, потрібні апарати з продуктивністю близько 7 кг / год.

Додаткове оснащення для збільшення продуктивності робіт

Ми також рекомендуємо придбати допоміжну техніку, яка помітно підвищить продуктивність праці:

  • парові прасувальні столи – спеціальні установки з парогенератором. Дозволяють боротися зі складками на халатах, формі співробітників і одязі постояльців;
  • пароманекени – напівавтоматичні машини з дихаючої тканини. Вони одночасно сушать і розгладжують верхній одяг: сорочки, штани, светри, куртки;
  • прасувальні катки – універсальна прасувальна техніка, яка легко справляється як з х/б постільною білизною, так і з одягом.

Власна пральня в готелі – запорука ідеальної чистоти білизни. Чистота, в свою чергу, створює гарний настрій гостям, викликає позитивні емоції і змушує повертатися клієнтів знову і знову. Станьте таким закладом, який всі рекомендують, і про який залишають тільки позитивні відгуки.

Comments are closed